„Bezpieczeństwo i higiena pracy. Wypadki w zatrudnieniu. Podstawowe zagadnienia oraz dokumentacja”
Data: 12.09.2024 r.
Szkolenie w formie webinarium – szkolenia realizujemy tak samo jak nasze szkolenia otwarte, ale zamiast sali szkoleniowej mamy platformę webinarową. Podczas transmisji na żywo uczestnicy widzą prelegenta, prezentacje/zapisy na tablicy, mają dostęp do czatu na którym mogą zadawać pytania, zgłaszać swoje problemy, konsultować z prelegentem, a na życzenie istnieje możliwość włączenia kamery i zadawania pytań.
Czas trwania: 09:00-14:00. Każdy uczestnik otrzyma link do platformy w dniu roboczym poprzedzającym szkolenie.
Koszt szkolenia: 330 zł za pierwszą osobę. Koszt za drugą i każdą kolejną osobę z tej samej instytucji: 300 zł/osobę. Zgłoszenia przyjmuję do dnia 10.09.2024 r. godz. 13:00 Po upływie tego terminu zgłoszenie uczestnictwa jest dopuszczalne na podstawie uprzedniego telefonicznego uzgodnienia oraz przesłania wypełnionej karty zgłoszeniowej na szkolenie.
Cena zawiera: udział w szkoleniu poprzez dostęp do platformy, materiały szkoleniowe przygotowane przez prelegenta (z możliwością edycji-przesłane w dniu szkolenia przed rozpoczęciem), możliwość konsultacji z trenerem podczas trwania szkolenia, imienne zaświadczenie o uczestnictwie w szkoleniu wysłane pocztą tradycyjną.
Na pracodawcy spoczywa szereg obowiązków w zakresie zapewnienia pracownikom bezpiecznych i higienicznych warunków pracy. Informacje przekazane na szkoleniu będą pomocne w realizacji wymogów stosowania przepisów obowiązujących w tym zakresie.
Szkolenie poprowadzi trener – długoletni pracownik samorządowy, „kadrowiec” z długoletnim stażem, praktyk, wieloletni trener i wykładowca wielu kursów i szkoleń z zakresu zagadnień kadrowych i prawa pracy, zakładowego funduszu świadczeń socjalnych oraz z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, inżynier bezpieczeństwa i higieny pracy, magister oraz absolwent studiów podyplomowych z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Posiada wysokie kompetencje interpersonalne, rozległą wiedzę i w wyjątkowo atrakcyjny sposób angażuje uczestników w zajęcia.
Jako trener i wykładowca szkolił osoby wszystkich szczebli zawodowych prowadząc szkolenia w instytucjach publicznych, służbach mundurowych, placówkach oświatowych, zakładach pracy sektora prywatnego.
Posiada liczne certyfikaty ze szkoleń dotyczących pogłębiania swoich umiejętności i pogłębianiu wiadomości.
HARMONOGRAM:
I.ZAGADNIENIA BHP
1.Obowiązki pracodawcy w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy według aktualnego stanu prawnego, w świetle wprowadzenia zmian przepisów oraz obowiązki pracodawcy z zakresu bhp przy zatrudnianiu osób na podstawie umów cywilnoprawnych oraz przy pracy zdalnej.
2.SZKOLENIA z zakresu BHP – ZMIANY W ZAKRESIE PRZEPROWADZANIA SZKOLEŃ OKRESOWYCH – prawidłowe dokumentowanie.
- NOWY WZÓR KARTY SZKOLENIA WSTĘPNEGO
- NOWY WZÓR ZAŚWIADCZENIA SZKOLENIA BHP – OKRESOWEGO
- PRZEPROWADZANIE SZKOLEŃ BHP
3.PROFILAKTYCZNE BADANIA LEKARSKIE PRACOWNIKÓW –
- zasady sporządzania skierowań, rodzaje badań, przechowywanie orzeczeń lekarskich
- zasady wykonywania badań profilaktycznych
- badania innych osób wykonujących pracę np. pracowników używających pojazdy do celów służbowych, osób zatrudnionych na podstawie umów cywilno - prawnych oraz innych osób wykonujących pracę – zasady przeprowadzania, dokumentacja, skierowania
- inne badania związane z zatrudnieniem oraz badania sanitarne osób wykonujących niektóre rodzaje prac.
4.ZASADY PRZYDZIAŁU PRACOWNIKOM ODZIEŻY I OBUWIA ROBOCZEGO ORAZ ŚRODKÓW OCHRONY INDYWIDUALNEJ (szczególnie zabezpieczających przed możliwością zakażenia) – ustalanie zasad oraz dokumentowanie.
5.Ogólne zagadnienia dotyczące oceny ryzyka zawodowego na stanowiskach pracy – OBOWIĄZKOWA DOKUMENTACJA (wymagania dokumentacji oceny ryzyka, metody oceny ryzyka zawodowego).
II. WYPADKI W ZATRUDNIENIU
- Podstawowe wiadomości dotyczące wypadków przy pracy: definicje wypadków, rodzaje wypadków, dokumentowanie zdarzeń wypadkowych.
- Ustalanie okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy. Procedury postępowania, sporządzanie dokumentacji wypadkowej (skład zespołu powypadkowego, dokumentacja wypadkowa WZÓR PROTOKOŁU POWYPADKOWEGO), STATYSTYCZNA KARTA WYPADKU PRZY PRACY – zasady sporządzania NOWY WZÓR STATYSTYCZNEJ KARTY WYPADKU, rejestr wypadków, świadczenia związane z wypadkami przy pracy – aktualna wysokość odszkodowań.
- Wypadki w drodze do pracy i z pracy – dokumentowanie tych zdarzeń. Sposoby postępowania, dokumentacja, rodzaje świadczeń.
III. INNE ZAGADNIENIA ZWIĄZANE Z PROBLEMATYKĄ TEMATYKI SZKOLENIA – ZAGADNIENIA I WYMOGI WYNIKAJĄCE Z REALIZACJI PRZEPISÓW BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY.
W celu dokonania zgłoszenia na szkolenie, kartę zgłoszeniową proszę przesłać w sposób wskazany na karcie zgłoszenia lub za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego umieszczonego w zakładce zapisz się na szkolenie pod adresem www.szkoleniainwencja.naszastrona.net
W przypadku pytań proszę o kontakt na adres mailowy wskazany w karcie zgłoszenia lub pod numerem telefonu:789 090 073.
Regulamin realizacji szkoleń zamieszczony jest na stronie internetowej w zakładce regulamin szkoleń.