„Pierwsza pomoc przedmedyczna”
Pierwsza pomoc przedmedyczna to podstawowa opieka medyczna udzielana osobom poszkodowanym lub chorym w nagłych sytuacjach, zanim dotrą one do profesjonalnej pomocy medycznej. Celem pierwszej pomocy jest zapewnienie jak najwyższych szans na przeżycie i minimalizowanie ryzyka dalszych powikłań.
Uczestnicy zaktualizują wiedzę i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy w zakresie niezbędnym do ratowania życia i zdrowia człowieka. Szczególna uwaga zwrócona zostanie na kształtowanie poczucia odpowiedzialności za jakość udzielonej pomocy i właściwej postawy etycznej osób podejmujących czynności ratunkowe.
Data: 31.01.2025 r.;14.02.2025 r.; 17.02.2025 r.
Szkolenie w formie webinarium – szkolenia realizujemy tak samo jak nasze szkolenia otwarte, ale zamiast sali szkoleniowej mamy platformę webinarową. Podczas transmisji na żywo uczestnicy widzą prelegenta, prezentacje/zapisy na tablicy, mają dostęp do czatu na którym mogą zadawać pytania, zgłaszać swoje problemy, konsultować z prelegentem, a na życzenie istnieje możliwość włączenia kamery i zadawania pytań.
Czas trwania: 09:00-13:00 w dniu 31.01.2025 r. i w dniu 14.02.2025 r., a w dniu 17.02.2025 r.16:00-20:00. Każdy uczestnik otrzyma link do platformy w dniu roboczym poprzedzającym szkolenie.
Koszt szkolenia: 150 zł za pierwszą osobę; 120 zł za drugą i każdą kolejną osobę z tej samej instytucji. Zgłoszenia przyjmuję odpowiednio do dnia 29.01.2025 r. godz. 13:00, do dnia 12.02.2025 r. godz. 13:00 lub do dnia 14.02.2025 r. godz. 13:00 Po upływie tego terminu zgłoszenie uczestnictwa jest dopuszczalne na podstawie uprzedniego telefonicznego uzgodnienia oraz przesłania wypełnionej karty zgłoszeniowej na szkolenie. Podany koszt dotyczy instytucji finansujących szkolenie ze środków publicznych (zw. z VAT).
Cena zawiera: udział w szkoleniu poprzez dostęp do platformy, materiały szkoleniowe przygotowane przez prelegenta, możliwość konsultacji z trenerem podczas trwania szkolenia, imienne zaświadczenie o uczestnictwie w szkoleniu wysłane pocztą tradycyjną.
Szkolenie poprowadzi – lekarz z stażem w prowadzeniu szkoleń i pokazów medycznych. Jego wykład to żywa opowieść o doświadczeniach ratownika w trakcie niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, a przytaczane historie z pracy służb ratowniczych, to niezapomniane i inspirujące przykłady w trakcie zajęć praktycznych.
Program szkolenia:
- Podstawy anatomii i fizjologii człowieka.
- Bezpieczeństwo ratownika- posiadanie wiedzy na temat HIV I AIDS.
- Wezwanie pomocy. Postępowanie w sytuacji utraty przytomności.
- Postępowanie w przypadku wychłodzenia i przegrzania. Zadławienia. Zatrucia.
- Podstawowa resuscytacja krążeniowo-oddechowa dorosłego, dziecka, niemowlaka.
- Unieruchomienie złamań i podejrzeń złamań kości oraz zwichnięć.
- Tamowanie krwotoków zewnętrznych i opatrywanie ran.
- Inne stany nagłego zagrożenia zdrowotnego ( m.in. padaczka, cukrzyca, zawał serca, podtopienia, utonięcia, ukąszenia i użądlenia).
- Warsztaty praktyczne z wykorzystaniem defibrylatora AED i fantomu.
W celu dokonania zgłoszenia na szkolenie, kartę zgłoszeniową proszę przesłać w sposób wskazany na karcie zgłoszenia lub za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego umieszczonego w zakładce zapisz się na szkolenie pod adresem www.szkoleniainwencja.naszastrona.net
W przypadku pytań proszę o kontakt na adres mailowy wskazany w karcie zgłoszenia lub pod numerem telefonu:789 090 073.
Regulamin realizacji szkoleń zamieszczony jest na stronie internetowej w zakładce regulamin szkoleń.