„Skuteczny feedback - jak zwracać komuś uwagę, żeby nastąpiła zmiana a nie konflikt”
Szkolenie pozwala uczestnikom nie tylko zrozumieć psychologiczne i interpersonalne aspekty feedbacku, ale również zdobyć praktyczne umiejętności w udzielaniu konstruktywnej krytyki i przyjmowaniu jej w sposób efektywny i rozwijający.
Data: 29.01.2025 r.
Dlaczego warto wziąć udział:
- Poznanie skutecznych technik zwracania uwagi pozwoli unikać konfliktów i budować pozytywne relacje zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.
- Umiejętność udzielania konstruktywnego feedbacku jest kluczowa dla każdego lidera lub osoby pełniącej funkcję koordynatora.
- Zdobycie narzędzi do skutecznego komunikowania oczekiwań przyczyni się do poprawy efektywności działań w zespole oraz całej organizacji.
Co zyskasz:
- Zrozumiesz dlaczego przyjmowanie krytyki jest tak trudne.
- Poznasz konkretne techniki i narzędzia pozwalające na przekazywanie feedbacku w sposób konstruktywny i efektywny.
- Zdobędziesz umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach komunikacyjnych i konstruktywnego rozwiązywania konfliktów.
Efekty szkolenia:
- Zmniejszenie napięć i konfliktów w miejscu pracy poprzez stworzenie kultury otwartej na konstruktywny feedback.
- Zwiększenie zaangażowania – ludzie są bardziej zaangażowani w pracę, czując się docenieni poprzez konstruktywny feedback.
- Lepsze wyniki i relacje w zespole.
Szkolenie w formie webinarium – szkolenia realizujemy tak samo jak nasze szkolenia otwarte, ale zamiast sali szkoleniowej mamy platformę webinarową. Podczas transmisji na żywo uczestnicy widzą prelegenta, prezentacje/zapisy na tablicy, mają dostęp do czatu na którym mogą zadawać pytania, zgłaszać swoje problemy, konsultować z prelegentem, a na życzenie istnieje możliwość włączenia kamery i zadawania pytań.
Czas trwania: 10:00-13:00. Każdy uczestnik otrzyma link do platformy w dniu roboczym poprzedzającym szkolenie.
Koszt szkolenia: 330 zł za pierwszą osobę. Koszt za drugą i każdą kolejną osobę z tej samej instytucji: 300 zł/osobę. Zgłoszenia przyjmuję do dnia 28.01.2025 r. godz. 13:00 Po upływie tego terminu zgłoszenie uczestnictwa jest dopuszczalne na podstawie uprzedniego telefonicznego uzgodnienia oraz przesłania wypełnionej karty zgłoszeniowej na szkolenie. Podany koszt dotyczy instytucji finansujących szkolenie ze środków publicznych (zw. z VAT).
Cena zawiera: udział w szkoleniu poprzez dostęp do platformy, materiały szkoleniowe, możliwość konsultacji z trenerem podczas trwania szkolenia, imienne zaświadczenie o uczestnictwie w szkoleniu wysłane pocztą tradycyjną.
Prelegent: Katarzyna Lewandowska - dyplomowana trenerka, akredytowany coach ICF, ekonomistka i psycholog. Autorka książki „Rozlane latte. Konflikt to autentyczna forma relacji”. Autorka kart kreatywności. Twórczyni podcastu “Strumień Świadomości”. Certyfikowana trenerka narzędzia do badania odporności psychicznej MTQ48 oraz narzędzia diagnostycznego dla liderów - Zintegrowanego Modelu Przywództwa ILM72. Doświadczenie zawodowe: handlowiec i dyrektor sprzedaży - 17 lat, konsultant, doradca, HRBP - 9 lat, trenerka, coach - 15 lat.
Program szkolenia:
1. Dlaczego przyjmowanie krytyki jest tak trudne i jak zwykle ludzie sobie z tym radzą
- Wyjaśnienie psychologicznych mechanizmów obrony przed krytyką.
- Omówienie strategii radzenia sobie z trudnymi emocjami związanymi z otrzymywaniem feedbacku.
- Ćwiczenia samoświadomości: identyfikacja własnych reakcji na feedback.
2. Błędy atrybucji i pułapka samospełniającej się przepowiedni jako ryzyka przy korygowaniu zachowań
- Wyjaśnienie błędów atrybucji i ich wpływu na interpretację feedbacku.
- Omówienie pułapki samospełniającej się przepowiedni i jak unikać jej w kontekście korygowania zachowań.
- Analiza sytuacji, w których błędy atrybucji prowadzą do niepożądanych skutków.
3. Techniki metody: KRES, feedforward i GOLD Omówienie technik udzielania feedbacku:
- KRES (Konkrety, Rezultaty, Emocje, Sposób). Przedstawienie struktury skutecznego feedbacku opartego na obserwacji konkretnych zachowań i ich skutków.
- Feedforward. Wyjaśnienie koncepcji skupienia się na przyszłości i ustalenie planu dla poprawy zachowań.
- GOLD (Goal, Obstacle, Learning, Decision). Przedstawienie techniki konstruktywnego dialogu, który koncentruje się na osiągnięciu celów, identyfikacji przeszkód, naukach wynikających z doświadczeń i podejmowaniu decyzji.
W celu dokonania zgłoszenia na szkolenie, kartę zgłoszeniową proszę przesłać w sposób wskazany na karcie zgłoszenia lub za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego umieszczonego w zakładce zapisz się na szkolenie pod adresem www.szkoleniainwencja.naszastrona.net
W przypadku pytań proszę o kontakt na adres mailowy wskazany w karcie zgłoszenia lub pod numerem telefonu:789 090 073.
Regulamin realizacji szkoleń zamieszczony jest na stronie internetowej w zakładce regulamin.